Jak dlouho ještě chcete sedět na čekačce?

Nedávno mi můj kamarád nasdílel na sociálních sítích parádní otázku.

„Už víte, kam se chcete v roce 2021 posunout? A s kým na tom budete spolupracovat?

Už jste si vybrali svoje kouče a mentory?“

Tahle otázka uhodila hřebíčkem na hlavičku. Nemůžeme se totiž nikam posunout, pokud si cíl sami nepojmenujeme. A pokud se k němu vydáme sami, dojdeme tam jen s odřenýma ušima. Život je totiž jako hra. A ta se vždycky lépe hraje s parťáky.

Je skvělé, že pro čím dál víc lidí začíná být zřejmá rovnice, že pokud se chci někam posunout, pokud se chci skutečně a efektivně přiblížit svým cílům (a ne se v tom jenom chaoticky plácat), je víc než jasné, že k tomu potřebuju odpovídajícího kouče nebo mentora.

Protože bez něj jsou moje snahy často jen výkřiky do tmy, jako když si po noci u nutelly a brambůrek slíbím, že od zítřka se všechno mění a začínám na sobě fakt makat… Jenže to mi vydrží jen pár dnů a na celý tenhle vznešený záměr zapomenu, abych si na něj vzpomněla zase až tehdy, když znova sedím u nutelly. A tak pořád dokola. (A je jedno, jestli jde o záměr nepřejídat se po večerech, nekřičet na děti a na partnera nebo nebýt takový nervoun v práci.)

Ono totiž vězte nebo ne, takhle my lidi fungujeme. Pokud vedle sebe nemáme parťáka, pokud tam není někdo, kdo by nám náš záměr pravidelně připomínal a držel směr, prostě „zbloudíme z cesty“. A skončíme zase u nutelly.:)

Souhlasíte? Nebo ne? Tak schválně, jak moc jste dali svému velkému cíli tenhle týden? A tenhle měsíc? A posledních 6 měsíců..?

A teď si představte, kde byste byli, kdybyste na tom makali pravidelně každý den nebo týden. Kdybyste do toho dávali tu potřebnou energii a čas. Kdybyste do toho šli na plno a dlouhodobě. Kde na svojí cestě byste byli?

Hmm, asi dost daleko, viďte. Stejně jako všichni ti opravdu úspěšní lidé kolem. Ono totiž Oprah Winfrey by nebyla Oprah Winfrey, kdyby neměla své kouče, jak často sama říká. Jeff Bezos by nebyl tím Jeffem Bezosem, jakého ho známe, kdyby neměl své kouče. A to stejné platí třeba i pro Leonarda Di Capria, Serenu Williamsovou nebo členy legendární Metallicy.

Valná většina opravdu úspěšných podnikatelů, sportovců nebo leaderů má totiž své kouče.

Jak dlouho proto chcete zůstat na čekačce místo toho, abyste hráli první ligu?

Kristina Škrabalová
Jsem life coach, bývalá právnička a himálajská horolezkyně, která ví, kolik úsilí stojí za zdoláváním životních překážek i kolik radosti je pak spojeno s jejich překonáním. A proto chci lidem ukázat, že z každé louže se dá vyplavat a z každé propasti se dá vylézt. Jen to chce uvěřit tomu a nevzdat to. Autorka knihy Příběhy životních patálii Více se o mě můžete dočíst zde: >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů