Kniha Příběhy životních patálií

Rozchody, nehody, tajfuny, Dalajlámové, přepadení... tahle kniha je o tom, že z každé louže se dá vyplavat a z každé propasti vylézt, jen to chce uvěřit tomu a nevzdat to.

Tohle je kniha, která mapuje padání na kolena a postupné zvedání se zpátky. Kniha, která popisuje ztracené naděje i nalezené nové obzory. Především ale kniha, která vypráví PŘÍBĚH PLNÝ INSPIRACE o tom, že stojí za to to nevzdat. A že i po divoké bouři zase přijde krásné slunečné ráno.

V knize najdete Himalájesilné motorky, tajfunyDalajlámu. Najdete v ní moře, cizineckou policii i vyhoštění z Vietnamu, lezení i horolezení, drama v šesti tisících, salam alajkum v Kašmíru i koktejly v Thajsku. Je toho hodně. Především v ní ale najdete odhodlání nevzdávat se, zvednout se a jít dál nehledě na to, jak velká facka od života přijde.

A JESTLI VÁS NENABIJE TOHLE, TAK UŽ NIC. NA TO VEMTE JED!

Proč byste si měli knížku chtít přečíst?

  • Protože tahle kniha vám DOLIJE KREV DO ŽIL a postaví vás na nohy jako ostré indické kari.
  • Protože zjistíte, že i když se může zdát, že všemu je konec a nic už v životě nemá smysl, STOJÍ ZA TO SE NEVZDAT.
  • Protože pochopíte, že z každé louže se dá vyplavat a Z KAŽDÉ PROPASTI VYLÉZT.
  • Protože tenhle příběh vám zaručeně ZVEDNE NÁLADU a místy se budete smát, až se budete za břicho popadat.
  • Především však načerpáte INSPIRACI, MOTIVACI a ODHODLÁNÍ pro svoji vlastní cestu.

Jak to vůbec celé začalo?

Před více jak sedmi lety se mi zhroutil svět (teda pokud to vezmeme z mojí tehdejší perspektivy). Po vražedném pracovním tempu jsem byla de facto v poločase rozpadu, na pokraji vyhoření a jako třešnička na dortu se mi tehdy rozpadl můj dlouholetý vztah s tím, kdo měl být podle všeho otcem mých budoucích dětí. No a já to neustála a skončila na sedačce u terapeuta.

Ehm, to je celkem dobrý úvod, že? 🙂

A takhle jednou mezi tím, co jsem se zrovna hroutila u své terapeutky, mi zazvonil telefon. Zvedla jsem to a na druhé straně se ozvala Eva, moje dobrá kamarádka, která tehdy už nějakou dobu žila ve Vietnamu. 

"Vy jste se rozešli? Fakt??? No teda... A co teď budeš dělat? Nevíš? Hmmm... Tak přijeď do Vietnamu, tady se ti bude líbit, uvidíš!"

Aha, no to je vážně skvělý nápad. Ne, děkuju. Tohle je asi tak praktická rada, jakože dolij do benzínu naftu. Díky, ale tohle neklapne.

Moje terapeutka to ale viděla jinak. Prý ať jedu. Že mě to vytrhne z mého porozchodového deliria. A prý že jestli mi nepomůže Vietnam, TAK UŽ NIC... 

Jste se všichni zbláznili? VIETNAM?!? Co tam jako budu dělat....? A kde to vůbec přesně je?

No a takhle se to celé rozjelo. Ani ne po dvou měsících od onoho telefonátu jsem  seděla v letadle směr Hanoj. Netušila jsem, na jak dlouho tam letím. Ani co tam budu dělat. A to je dobře. Protože kdybych to věděla předem, asi do letadla nenastoupím. 🙂

Přišel Vietnam, přišel Laos, přišlo Thajsko, přišly Himaláje, přišel Kašmír... Přišlo toho opravdu hodně.

A já se v Asii zabydlela na mnohem déle, než bych si kdy představila...

Objednejte si knihu teď hned!

Znáte motto, co můžeš udělat teď, neodkládej na později? 

Tak přesně tohle je ten okamžik. Jestli hledáte inspiraci, jestli sbíráte odvahu pro zásadní životní rozhodnutí, jestli potřebujete dobít baterky, jestli chcete zjistit, jaké je to od základu změnit svůj život a vzít jej plně do svých rukou... tak NEMÁTE PROČ VÁHAT.

Kniha stojí 349,- Kč + poštovné a balné.

Pojďte do toho. Protože tahle knížka vás může inspirovat k něčemu opravdu velkému!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Cesta ke knize Příběhy životních patálií

V rámci našeho pravidelného vysílání mě kolega Honza Klapsia vyzpovídal ohledně toho, jak vlastně nápad napsat knihu přišel a PROČ vůbec jsem se knihu rozhodla napsat. Podívejte se na to a zjistíte, o čem kniha je, co mě k ní přivedlo a hlavně jaká taková cesta za vlastním snem vůbec je. 

Děkuju moc za vaše ohlasy! Tady jsou některé z nich:

Za svůj život jsem přečetla jen 4 knihy a tahle mě teda dostala tak, že jsem ji nemohla odložit a nic jiného dělat. Je fantastická! Jen škoda, že se tam toho nevešlo více, ale už se aspoň můžu těšit na další díl!
Kristina Mičková
Wooow! To je teda příběh! Musel jsem si při čtení násilně udělat pauzu, aby mi něco zbylo i na další den. A hlavně nechápu odkud Kristino bereš všechna ta barvitá synonyma a přirovnání? Je to fakt skvělé čtení!
Artur Kowalczyk
Teda, čtu to a prožívám u toho sto divokých emocí. Tys to fakt všechno žila!!! A tys to zvládla! A přežila! Neuvěřitelné! Jsi fakt totální freestyler. Úžasné čtení!
Jana Matýsková
Já si nemůžu pomoct, prožila jsem při čtení zvědavost, husí kůži totálně na celém těle, chechtala se všem těm srandovním obratům a trefným popisům situací, cestovala po všech těch místech s tebou. Strašně mě to bavilo, je to úplně boží!
Valérie Tošerová
Musím říct fakt BOMBA! Moc se mi to líbilo a moc mi to pomohlo. Stává se mi teď, že knížky, které čtu za mnou chodí přesně v tu správnou chvíli a tahle nebyla vyjímkou😊 Takže mohu potvrdit, životní příběhy, a zvlášt takhle silné, stojí opravdu za to sdílet. Váš příběh je fakt inspirativní a neuvěřitelný. Jste hodně silná žena. Myslím, že mám pro pár lidí vánoční dárek. (Objednám, svůj výtisk mám podtrhaný😊).
Jitka Loosová
Kniha mě fakt moc bavila, přečteno jedním dechem! Je to napsané stylem, jako by Kristina seděla vedle vás a u kafe vám vyprávěla všechny ty historky, u kterých se budete děsně smát, "čumět" a někdy koukat s otevřenou pusou, co to všechno do pr... zažila. Parádní inspirace!!!
Barbara Szpyrcová
Toto je kniha, ktorá sa nečíta len raz. Poznáš to - ako filmy, ktoré môžeš pozerať dokola a stále ťa bavia. Tak presne je to s tvojou knihou. Priznám sa, že som sa najviac tešila na cestopisné časti, ale napokon tie, v ktorých popisuješ svoje pocity a "aha momenty", ma nakoniec bavili rovnako a miestami dokonca ešte viac. V mnohých emóciách som sa našla a musím povedať, že som vďaka tvojim opisom niektoré konečne pochopila... Si nesmierne inšpiratívna žena, Kristi. Ďakujem. A ten tvoj humor som si zamilovala!
Zuzana Pogranová
Musim rict ze kniha je uzasna, moc dobre se cte. Takovy cestovni pruvodce v dobe lockdownu prospel naramne. Dekuji! Vlastne jsem si i diky knize ze zajimavosti pustila 'Sherpa' na UK netflixu. Clovek si pak hezky predstavi jak to asi na urcite miste vypada, voni atd, parada. Moc jsem si to uzila. Kazdopadne kniha ma spoustu skvelych uvah a napadu ale ta hlavni pro me v pasáži z Himalájí : "Pane Jo. to je zivotni postoj, nelpet na svych ocekavanich a predstavach. Kez bychom se u nas na zakladni skole ucili tohle, a ne basniky 19.stoleti". Klobouk dolu za to jak jsi to vsechno zvladla a kam az te to posunulo!! Well done!! Hned další víkend po dočtení mi tvoje kniha fakt chyběla..Ddoufam ze nekdy bude dalsi!
Kristýna Bilena
Dočetla jsem knihu jedním dechem včera! Moc se mi líbila. Fakt. Ohromně zajímavý jak cestovatelsky, tak i výlety do lidského nitra. A bylo to fakt vtipný! 🙂 Jsem už teď zvědavá na pokračování! Hned se hlásím se jako zájemce!
Petra Mocová
Dočteno. Jedním dechem:) A líbilo se mi to! Cestovatelská dobrodružná upřímná zpověď, navíc napsáno skvělým originálním stylem, úplně jsem to slyšel jako živé vyprávění. Jinak jsem zacal cvicit kazdy rano tibetany, diky moc za tip!
Václav Cidlina
Přečteno! A teda, úplně mě to vtáhlo. Měla jsem pocit, jako bych s tebou jela na nějaké horské dráze! Crazy nápady (které podle mě už někdy hraničily s neuvěřitelným nebezpečím) protkané s hlubokým zamyšlením. Na konci chyběl nějaký ten hollywoodský závěr, ale nabízí se proto otázka...bude pokračování? 🙂
Marta Branna
Já jsem dočetla včera 😉 a musím říct, že to ve mně zejména probudilo někdejší cestovatelské choutky...🙂 Asi sbalím děcka a manžela do batohu a někam je vyvezu 😃 A jinak teda Kristi, klobouček...🙂 Nejen, že je tam spousta dobrodružných historek (jsi fakt střelec 😃), ale obdivuju i tu otevřenost, s jakou to celé popisuješ!
Eva Ostruška Klusová
Kristino, přečetl jsem tvoji knihujední dechem a musím říct, že fakt dobrý. Nejen, že jsem se hodněkrát pobavil, ale se spoustou tvých poznatků musím souhlasit, protože jsem prožil něco podobného. Tedy kromě příhod se zvířaty, něco takového jsem fakt ještě nezažil, o to více jsem se nasmál, ale i poučil, jak k takovým věcem eventuálně přistupovat. Děkuji za parádní čtení s poučením!
Jirka Štastný
Kniha přečtená jedním dechem. Moc děkuji za připomenutí mé dovolené ve Vietnamu 2019 a loni v Thajsku na ostrově Ko Samui. Kniha byla fascinující(trochu jsem záviděla). V knize byly i pasáže,kdy jsem pro slzy ani nemohla číst,ale větší část knihy to byl velmi působivý,cestovatelský zážitek.Ocitla jsem se při čtení zase zpátky v Hanoji,jak jsem se bála přecházet ulice a po pár dnech si člověk zvykne a ani mu to nepřijde. Zůstanou jen vzpomínky, ale ty jsou nejcennější.Děkuji moc, moc!
Zdeňka Šedivá
Máš dar psát velice čtivým způsobem, takže jsem se pokaždé těšila na cestu do práce či z práce, až budu moct knížku v tramvaji zase otevřít a ocitnout se na pláži ve Vietnamu či vysoko v Himálajích. Nejkrásnější pro mě osobně byla část o Ladaku, a to jak o horách, tak o místních lidech či projektu školy. U konečného loučení s dětmi jsem měla slzy v očích.Určitě zase něco brzo napiš! Moc ráda si to přečtu 🙂
Markéta Hellerová
Kristi, právě sem dočetla tfoju knížku a mosím teda jako smeknút širúch z hlavy 🤩. Je to fakt pecka. Ten konec naprosto vybízá k navazujícímu dílu, tož doufám, že bude 😉😁. Každopádně sem sa u knížky pobavila, aj sem si pošklébila 😭 hlavně na závěr 😄. A umím si to představit aji zfilmované 😁. Kam sa hrabe Eat, pray, love 😉😁.
Lenka Uhrová

O co tady vůbec jde, šéfe?

Aneb proč jsem knihu napsala?

Protože věřím, že čím více lidí se naučí nevzdávat se v krizových situacích, tím bude svět kolem nás lepším místem. A já k tomu chci přispět inspirací a svým příběhem.

Protože ten je celý o tom, jaké dárky z prostoru mohou přijít, pokud se člověk nevzdá. 

Takže HURÁÁÁÁ, POJĎME DO TOHO!

Neradi kupujete zajíce v pytli?

Chápu, já taky. Proto mám tady pro vás malou ukázku obsahu, abyste věděli, co vás čeká, když si knihu koupíte. Texty v pracovním provedení si prohlédněte TADY.