O čem koučování vlastně je?

ANEB K ČEMU JE DOBRÉ MÍT KOUČE? 

  • Koučování je o cestě za úspěchem.
  • Koučování je o rozvíjení lidského potenciálu.
  • Koučování je o dělání světa lepším skrze šťastné a naplněné lidi, kteří si jdou za svými sny.

PROVOKACE

Kouč tě bude provokativně vyzývat k tomu, aby sis uvědomil, nakolik žiješ podle svých představ, nakolik využíváš svůj potenciál nebo nakolik se ti daří dosahovat to, po čem toužíš. Vytrhne tě z tvé komfortní zóny a vyprovokuje k tomu, aby ses konečně zaměřil na to, co je pro tebe opravdu důležité.

MOTIVACE

Kouč tě motivuje k tomu, abys přestal poslouchat všechny svoje vnitřní sabotéry a aby ses postavil všem těm důvodům, \"proč to nejde\". Inspiruje tě k tomu, chtít od sebe i od života víc a ukáže ti, že je možné, aby ses stal svým vlastním hrdinou.

PODPORA

Kouč je ten, který tě bude ve tvé hře podporovat, plácat tě po ramenou za dobré výkony a hledat s tebou příčinu toho, proč některé věci nejdou. Bude tady pro tebe, aby s tebou analyzoval tvé postupy a kroky a podrží tě, když bude třeba, abys pochopil, že ta největší síla je schovaná uvnitř tebe samotného.

Ukázka koučování  

30 minut koučování zdarma.

Vyzkoušíš, o čem koučování je,

a zjistíš, v čem by ti mohlo pomoct.

Co jako kouč nabízím?

Pojmenování tvého cíle a tvých pravidel

Když nevíš, kam přesně jdeš, jen těžko někam dojdeš. 

Maximalizaci tvého potenciálu

Tak málo lidí využívá naplno to, co dostali do vínku a v čem jsou dobří. Tohle ale můžeme změnit. U tebe.

Nový pohled na tvé schopnosti a dovednosti

Nikdo se nerodí jako hotový génius.  Jde jenom o to poznat, na čem můžeš stavět. A o to se naplno opřít.

Hravost

Nejde o to dojet do cíle těžkým upoceným buldozerem. Chceme skákat přes překážky jako mladá laňka. 

Tah na branku a posílené sebevědomí

Čím více hrajeme, tím víc nás to baví. A tím víc nám to jde. Protože zdravé sebevědomí nevzniká jen z úspěchu. Vzniká z vědomí, že i když zakopnu, umím zase vstát.

Koučování je pro tebe, pokud řešíš:

Podnikání

Není tajemstvím, že ti nejúspěšnější podnikatelé na své kouče nedají dopustit. Protože vědí, že jsou s nimi schopni dojít opravdu daleko. S koučem totiž rozpustíš svoje strachy a limity, které tě drží před velkým podnikatelským rozhodnutím. Přenastavíš zbytečné finanční limity ohledně toho, co je pro tebe finančně možné. Zlepšíš delegování. Ujasníš si strategii. Podpoříš schopnost být vidět a prodávat. A mnoho dalšího.

Vztahy

Všechny vztahy začínají od tebe a díky koučování uvidíš, jak s tímto nastavením můžeš budovat štastné a zdravé vztahy. Ať už jde o vztah s partnerem, s dětmi nebo členy týmu. Včetně toho nejdůležitějšího vztahu: sám se sebou. Prozkoumáme, nakolik si věříš, fandíš, stojíš při sobě. Anebo jestli nad sebou stojíš spíš s bičem či lítostí. Od toho se totiž pak odvíjí všechny tvoje další vztahy.

Work-life balance

Stežejní téma naší společnosti. Aneb jak se neudřít k vyčerpání, ale taky neusnout na růžovém polštáři vyhýbačství a nicnedělání. Můžeš nastavit rovnováhu tak, abys do svého cíle doběhl a nezkolaboval za první zatáčkou. Jde to. Vážně.

Vnitřní svoboda

Není šťastnějšího člověka než ten, který je vnitřně svobodný. Jen si to představ. Žádné musím, měl bych, žádné strachy, které tě drží zpátky, žádné tlaky nebo pocity, že musíš vyjít vstříc všem ostatním. Žádné destruktivní nebo sabotérské negativní vnitřní monology. Jo.

Kdo jsou mí klienti?

Ženy, které chtějí od života víc, než jim momentálně nabízí. 

Ženy, které svoji hru chtějí rozehrát ještě o stupeň výš. 

Ženy, které chtějí čas s rodinou i profesní naplnění. A ne jedno na úkor druhého.

Ženy, které se nespokojí s tím, že "něco nejde". 

Ženy, které cítí, že tou největší překážkou v tom, aby se měly tak, jak chtějí, je jejich vlastní hlava.

Ale nejen ženy, jsou to i muži.

Muži, kteří jsou přetížení a absolvování dalšího time-management kurzu není řešení. 

Muži, kteří mají vize, ambice i tah na branku. Ale něco je drží zpátky.

Muži, kteří se potřebují naučit komunikovat se svým okolím, ať už v práci nebo doma, a to nejen skrze pokyny, úkoly a jednoslovné věty.

Muži, kterým život často řádně naložil. Kteří ale vědí, že s tím můžou něco udělat.

Co o spolupráci se mnou říkají? 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Ve spolupráci s Kristinou jsem začala v bodu velké pracovní krize a vyčerpání. Postupně se mi během roku podařilo opět se zvednout a dokonce se výrazně posunout kariérně dál. Koučování mi pomohlo dostat se zpět na cestu, tak, abych nad ní měla nadhled a byla ten kdo rozhoduje o směru. A to v pracovních, tak i osobní rovině. Co se mi na spolupráci s Kristinou líbí, že i když tak nevypadá, tak je přísná a přímá v tom jaké dává vhledy. Nechodí příliš dlouho okolo, ale jde rovnou k věci, a to se mi líbí. A jaká slova nejlépe charakterizují koučování tak, jak jsem je zažila? Hloubka, vůle, lehkost, cesta
Tereza KeilováAssociate Producer, Documentaries @HBO Max/WarnerMedia
Učím se přemýšlet nad situacemi a jednáním, snažím se vidět věci z různých úhlů pohledu a přemýšlím nad věcmi, nad kterými jsem dříve nepřemýšlela. Koučování mi otevřelo oči v mnoha ohledech. Například se snažím mít kontrolu nad vším, co dělám. Pokud jsem ve stresu, je důležité si umět uvědomit původ stresu a pracovat s ním. Kouč me učí různé techniky, jak stres zvládat lépe. A nejen to. Učím se vyznat se více sama v sobě, v tom, co chci dosáhnout. Kristině se dokážu otevřít a mluvím o věcech narovinu. Mám pocit, že ji mohu říci vše a vím, že mi vždy poradí, podívá se na věci z jiného úhlu a ukáže mi cestu. A moc ráda si od ní beru tipy na literaturu, díky které můžu svoji hru hrát lépe a efektivněji.
Aneta DaňkováProject Manager at Key Advantages s.r.o.
Hlavní změna pro mě byla prohození důležitosti práce a rodiny. To neznamená, že práci odmítám, ale vnitřně se k ní stavím docela odlišně. Vytvořil jsem si svůj nadhled na věci, které bych v minulosti hodně prožíval. Naopak rodinu nyní vnímám jako klíčovou složku a začal jsem i více projevovat emoce, což je u mé osobnosti něco. 🙂 Další změna – uvědomění. Nebo spíše „cesta k uvědomění“. Začal jsem si cíleně mé pocity/události/myšlenky uvědomovat. Přemýšlet o nich, dávat do souvislostí a klást si otázky z jiného pohledu. Postupně vypínat autopilota. Což nebylo a stále není lehké, ale vím, že je to správné. A původně profesní koučink se v průběhu týdnů překlopil celkem k zásadním tématům mé pozice v životě. Zpomalení – důsledkem těchto změn je pro mě jednodušší se zklidnit, nadechnout a zpomalit mé tempo. Tělo si o to říkalo už dlouho, ale mysl stále bránila. Díky pravidelným „výzvám“, které jsme si s Kristinou na konci každého koučinku stanovili, jsem si relativně snadno vytvořil drobné činnosti v práci i v osobní rovině, které se už staly zvyky. Dokázal jsem konečně jen nemluvit o meditaci, čtení knih, józe, ale opravdu tyto aktivity začít dělat.
Ondřej SobotkaSpolumajitel & CIO řetězce Amici
Život, respektive práci jsem neměl uplně dobře uspořádanou a často jsem řešil věci spontánně, jak každý den přicházeli. Cítil jsem, že potřebuji nějakou změnu, něčemu se naučit a posunout se o další level. Proto jsem hledal někoho, kdo mě vytrhne z mé "dokonalé bubliny". Vím, že pokud chci v životě něčeho dosáhnout, tak se musím učit. Od lidí, z knih, ze zkušeností... Koučování Kristíny mi pomohlo se zjednodušit a zabývat se podstatnými věcmi. Zjistil jsem, že když se chci posunout, tak potřebuji její nestranný pohled. Díky tomu, že jsem si při koučování uspořádal myšlenky, jsem teď mnohem efektivnější. Na začátku koučování jsem si za díky Kristíně a jejích metod, vytyčil konkrétní cíle, kterých dosáhnu a za těmi jsem šel a stále jdu krok za krokem. Za podstatné považuji, že jsme se setkávali pravidelně každý týden 1h. Vždy jsme řešili co se povedlo a na čem zapracovat do dalšího týdne.
David Muhlhandlmajetkové poradenství, www.muhlhandl.cz
Pochopila jsem, že v mém životě jsou některé programy, které mi mohou blokovat nebo naopak zlepšovat jednání v různých situacích. Díky Kristině jsem začala práci se svými sabotéry a už nemívám tak často úzkost z toho, že něco není dle mých představ, protože vím, že to je jen program, který mi vznikl a žil se mnou dlouho. Snažím se využívat jen jeho silné stránky. Práce s Kristinou mě posunula hlavně v tom, že jsem pochopila, proč se mi věci dějí, jak na ně reaguji a co se děje. Pochopila jsem tu část sebe, která občas (dost často) řídí můj život. Takže po odhalení sabotéra mohu vesele zase převzít kormidlo nad mých životem a jeho si nechat jít po svých. Je to denní trénink. Nejlepší je, že mi mohou v některých oblastech svého života pomáhat, je to ale denní trénink, který není úplně příjemný, ale když to člověk jednou změní, dějí se zázraky.
Erika BachBusiness Mentor, www.erikabach.cz
S koučom som začala spolupracovať hlavne kvôli tomu, aby som sa posunula vo svojom podnikaní a dokončila projekty, ktoré som mala už niekoľko rokov v hlave. Vedela som, že mi pomôžu a v podnikaní môžem byť úspešnejšia, ale nevedela som s k tomu „rozhýbať“. Vďaka koučovi som už hneď po prvom rozhovore začala na projekte pracovať. O dva mesiace som videla obrovský pokrok a výsledky. Bolo to naozaj ohromné. Môjmu štýlu vyhovovalo, že sme to celé poňali ako hru. Brala som to ako zábavu a celé si to užívala. Ľahšie sa potom aj pracovalo na mojom podnikateľskom projekte. Výborné je, že sa všetky tie kroky dajú aplikovať aj do bežného života. Kristínka je veselá žena plná energie, čo sa mi páči. Úplne sme si sadli. Kládla tie správne otázky, vďaka ktorým som našla odpovede aj na to, čo som si predtým ani neuvedomila. V konečnom dôsledku to všetko do seba zapadlo oveľa jasnejšie.
Zuzana PogranováAutorka projektu Excelujme s excelom, www.zuzanapogranova.sk
Můj život byl hodně nevyrovnaný, stále jsem měla pocit, že něco nestíhám. I přesto, že jsem již přečetla spoustu seberozvojových knížek, nedokázala jsem uvedené rady přetavit do souvislé praxe. Pro kouče jsem se rozhodla v době, kdy jsem dala v práci výpověď a chtěla konečně najít práci, která by mě bavila. Z původního záměru najít konečně směr, kterým bych se chtěla vydat po pracovní stránce, se více stalo objevení spíše životního směru. Že nemusím stihnout všechno na světě. A že život není jen o to-do listech a úkolech, které jsem si na sebe sama uvalila. A že nejdůležitější je pro mě můj dobrý pocit. A co mě na spolupráci s Kristinou nejvíc bavilo? To, jak správně zvolená otázka dokáže člověka donutit nad věcmi přemýšlet úplně jinak.
Erika VíznerováMarketing Specialist at ASKO Nábytek
Po tom, co jsem dal po téměř 10 letech výpověď ve firmě, kterou jsem jako ajťák z velké části vybudoval, byl nucený se odstěovat od rodičů a rozešel se s přítelkyní, jsem na tom byl psychicky celkem špatně. Veškeré "hodnoty", které jsem velkou část svého dospělého života budoval, byly najednou "pryč" a začal jsem propadat depresi z toho, že zase musím od začátku. Hned na první schůzce mi Kristýna řekla větu, kterou si pamatuji dodnes: "Tak ty ses teď zbavil těch nejvíc toxických věcí ve tvém životě a tváříš se, že je to konec světa?" Tohle a mnoho dalších maličkostí mi časem pomohlo začít přemýšlet jinak. Před začátkem koučování jsem nikdy nepřemýšlel nad tím, že mám dělat věci hlavně pro sebe. Vždy jsem byl ten typ, který pracoval a rozdával se hlavně pro druhé. A často toho lidé zneužívali. Udělat nebo neudělat něco jen kvůli sobě bylo pro mě v podstatě sprosté slovo. To jsem se během koučování naučil. Neznamená to ale, že jsem teď sobec. Ale abych mohl dělat radost jiným, musím nejdříve já být šťastný.
Radek StrakaIT Developer

Jakou mám koučovací kvalifikaci?

Byla jednou jedna Kristina. Ta vždycky cítila, že ji to táhne k lidem, k tomu poznávat jejich příběhy a nalézat motivy, které ty příběhy dělají šťastnějšími. Před dvaceti lety narazila na buddhismus a jeho nepřekonatelné metody práce s myslí. A věděla, že je doma.

O něco později pak narazila na koučování, absolvovala roční koučovací výcvik, kde se naučila, jak moudrost překlopit v hravost a jak efektivně ukazovat lidem, čeho všeho je naše mysl schopná.

Od té doby je plně certifikovaným koučem ACC podle standardů ICF (International Coaching Federation), a navíc je také "Master of Energetics in Coaching", protože po ročním intenzivním výcviku se pyšní certifikací Energetic Breakthrough Method. Tohle vše doplňuje metodou práce s vnitřními sabotéry po absolvování certifikovaného výcviku Shirzada Chamineho "Positive Intelligence".

Nic není tak osvobozující jako vědomí, že máme moc se svým životem udělat to, co chceme.

Zavolejme si. A zjistíš sám/sama, jak to celé funguje a v čem by ti koučování mohlo pomoct.