PŘESTAŇ SI STÁT V CESTĚ  

Skupinový coaching program

Program momentálně není vypsán. Pokud nechceš přijít o jeho další termín, napiš mi tady: kristina@kristinaskrabalova.cz 

Všechno je fajn. Máme kde bydlet, co jíst, mám krásné děti, práci, která mě baví. Ptáci zpívají, slunce svítí...

BULLSHIT.

Něco je špatně a já to cítím. Nestíhám. Ztrácím radost ze života. Jsem ve stresu. Někdy je toho tolik, že nevím, co dřív. Ten seznam úkolů je nekonečný. Nechci ale nikoho zklamat. Svého muže, své děti, své kolegy v práci, své klienty... AAAh.

Ehm... no hlavně ale nechci zklamat sebe.

Vím, jsem na sebe přísná. Nejde to jinak.

Jen nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Ten zápřah je šílený. Na sebe téměř nemám prostor.

Moje vlastní hranice? Ufff. To je velké téma samo o sobě...

Prostě nezvládám. Není mi v tom dobře. A nevím, co s tím..."

Znáte to? Já totiž ano.

Slýchávám to denně od žen, se kterými spolupracuju.     

A je to vesměs pořád ta stejná písnička:

  • neumím říct ne;
  • jsem přetažená a nestíhám;
  • nemůžu si ale vyskakovat, ještě neumím X, nezvládám Y a pokulhávám v Z, proto to potřebuju dohnat;
  • bývám podrážděná a utahaná;
  • nevěřím si. Teda jako věřím... ale ne ve všem;
  • jsem ve stresu, z deadlinů nebo každé další věci k zařízení se mi už zvedá žaludek;
  • netrávím s mými nejbližšími tolik času, kolik bych chtěla, a když už s nimi jsem, myšlenkami jsem stejně u toho, co ještě musím stihnout;
  • mám problémy se spaním/zády/bolestmi hlavy/trávením/rozhozeným cyklem...
  • musím to zvládnout, nejde to jinak;
  • NIKDO MI NEROZUMÍ.

Toto všechno jsou situace, kdy vedení nad naším životem přebírá IMPOSTER SYNDROM, soubor několika limitujících přesvědčení, kterými úspěšně sabotujeme samy sebe.

A přitom co když to tak nemusí být?

Co když existuje i jiná cesta?

Ta cesta se jmenuje změna

Změna svého nastavení, změna svých návyků, změna způsobu, jakým o sobě přemýšlíme.

Hmm, žádné revoluční zjištění, říkate si možná. Jedna věc je ale si o tom povídat, a druhá věc je to reálně zažívat a onu změnu "dělat".

Není to o vymýšlení nějakého abrakadabra, tajného lektvaru, po jehož vypití se všechno změní. Takhle to totiž nefunguje. Víte to. Tak si to přestaňte namlouvat.

Přestaňte čekat, až se NĚCO zázračného stane SAMO OD SEBE. Protože to se nestane. Anebo stane, ale vůbec to nebude tak příjemně zázračné, naopak to bude třeba dost nepříjemné.

Veškerá změna naší vnější reality totiž začíná u nás, změnou našeho vlastního myšlení. 

A PŘESNĚ NA TOM BUDEME BĚHEM NÁSLEDUJÍCÍCH DVOU MĚSÍCŮ SPOLEČNĚ PRACOVAT.

 

Zpátky k sobě

aneb minimalismus v praxi.

 

speciální skupinový coaching program pro ženy, které se potřebují na chvíli zastavit a svobodně nadechnout.

Skupina je založena na intenzivní spolupráci, kdy se ženy v malé skupině setkávají pravidelně každý týden po dobu dvou měsíců, aby společně prošly koučovacím programem a mohly se tak na své cestě vzájemně podpořit.

Základem tak oslovení těch nejvíc palčivých témat, mé koučovací know - how a metody + společná podpora a sdílení během cesty.

Tento program je specifický v tom, že:

→ míří přímo na ambiciózníaktivní ženy;
 
→ jde o intenzivní práci na své změně s podporou mě jako kouče a ostatních dam jako kamarádek na cestě;

→ po dobu dvou měsíců se budeme potkávat každý týden na pravidelných online setkáních;
 
→ budeme si společně objevovat zákoutí a nástrahy imposter syndromu;
 
→ budeme se podporovat, vzájemně se od sebe učit a já vás efektivními metodami provedu skrze vaše vlastní limity.

Na co se spolu v programu podíváme?

2. týden: Nemám čas.

 - práce s vlastními limitujícími přesvědčeními, jak na ně a jak je úspěšně transformovat

5. týden: Zápřah. Furt jsem v zápřahu.

 - kde všude se schovává? Někdy máme pocit, že tohle se nás netýká... ale je to vážně tak?

8. týden: Nemám drive. Chybí energie. 

 - práce na nastavení a udržení si vlastních hranic

3. týden: Pro všechny. Já až potom.

 - umění být spokojená sama se sebou místo bičování se za všechno, co ještě není hotové

1. týden: Moje (ne)sebedůvěra. 

 - pojmenování hlavních sabotérů v rámci imposter syndromu

6. týden: Odvaha jako druhá strana strachu

- jak se naučit dívat se na všechno, co se nám děje, jako možnost k růstu a dárek na naší cestě

4. týden: Finance. Ajééje.

- schopnost upravit si prostředí tak, aby nás podporovalo, než aby nás táhlo dolů; umění říct si o pomoc

7. týden: Moje dítě. To uvnitř. 

- vítězná dovednost, jak si správně interpretovat to, co se nám děje

Členstvím v programu získáte:

8 živých online skupinových setkání v rozsahu 1,5 hodiny se mnou jako koučem;

→ každá z účastnic možnost projít si se mnou metodu vnitřní svobody, což je perla efektivní odbourání hlubokých limitů a obav;

→ podporující skupinu, se kterou budete svoji cestu pravidelně sdílet a rozebírat;

MOTIVACI a INSPIRACI jít opravdu do akce a začít dělat potřebné změny.

Cena programu: 16.000,- Kč

anebo splátky 3 x 5.500,- Kč

Ano, to zní dobře.

Můj život před koučováním byl strašně rychlý a až při práci s Kristinou se mi podařilo upřít mé myšlenky na mě samou. Naučila jsem se o sobě přemýšlet a učím se, jak tu jízdu na tobogánu nasměrovat tam, kam já chci. Líbí se mi jednoduše to, že to funguje. Cítím se lehčí a svobodnější. Kristina má užasný talent poslouchat, mluvit s ní je strašně přirozené a její práce vás posouvá, ani nevíte jak. Charakterizovala bych to těmihle třemi slovy: lehkost, královna, inspirace
Jiřina ProcházkováPartnerka & advokátka at Deloitte Legal
Cítila jsem se vnitřně nespokojena a věděla jsem, že potřebuji změnu. Často jsem pociťovala, že se v některých situacích necítím komfortně a že si zasloužím něco jiného. Koučování mi pomohlo ve spoustě věcí, srovnala jsem si priority, naučila jsem se říkat NE - alespoň občas a je to skvělý pocit! Pochopila jsem, že není normální ze mi lidé “vykrádají barák”. Že je v pořádku nestíhat všechno a hlavně že změna musí začít v nás. Kristina je přátelská a hodně jsme si “sedly”. Mezi koucem a koučovanym musí být důvěra a fungovat “chemie”. Což Kristina dělá svým přístupem paradne. Líbí se mi, že vám nic nevnucuje a vlastně si na všechno přicházíte sami, samozřejmě s její pomoci technik otevřených otázek pak rychleji “udeříte kladívkem na hřebíček”.
Eva KrejčíHR Manager at Compass Group
Řekla bych, že jsem se vždycky tak hledala, nikdy jsem moc nevěřila sama sobě a svému "gut feeling" a měla jsem velké limity ve své hlavě. Taky jsem byla velký následovatel "ažismu" - až vydělám tolik a tolik, až se přestěhuji, až se naučím... (každý určitě někdy zažil). Začátkem roku 2021 se to trochu vyeskalovalo a já si uvědomila, že pokud chci opravdu změnu, potřebuji na své cestě trochu nasměrovat a najít si "průvodce". Přiznám se, že jsem koučinku, zase tolik nevěřila, ale rozhodla jsem se být otevřená a bez předsudků to vyzkoušet. Navíc ráda sleduji sport, hlavně tenis a vím, že každý úspěšný tenista má kouče jak sportovního tak mentálního. Šla jsem tedy do toho, a měla jsem štěstí, protože jsem natrefila jsem na Kristinu, se kterou jsem nelitovala jediné "koučovací minuty". Změnilo se toho hodně, celkově mám zase pocit, že žiju spíš než přežívám a vím, že to mám ve svých rukou. Proto asi největší zjištění je to, že každý je strůjce svého "štěstí" a to štěstí je v uvozovkách schválně, protože pro každého to znamená něco jiného. Díky koučinku jsem si uvědomila, že každý může být tvůrce, tedy i já, a to jak se cítím, a jaké věci se mi dějí každý den můžu sama ovlivnit. Samozřejmě život provázejí překážky, ale je jenom na mě, jestli to budu vnímat jako překážku či jako příležitost k tomu se z té dané situace něco naučit. Také se mi potvrdilo, že bez vize to nepůjde, a právě vize je ten pomyslný směr k tomu, abych se člověk pořád nehledal, měl v životě směr a když jde do tuhého věděl, jak se rozhodnout. A to, že se vize v průběhu změní je také naprosto v pořádku 🙂
Petra MacháčováSenior Account Strategist / CEE at Facebook
Chtěla jsem se posunout v oblasti podnikání, ujasnit si, co a jakým způsobem to chci dělat. Chtěla jsem posunout svou finanční realitu. To se zatím nepovedlo, ale už mám důvěru v to, že to dokážu, jen hledám funkční cestu. Během koučování jsem začala mnohem víc vnímat, že můžu ovlivňovat svou vnější realitu. Našla jsem oporu sama v sobě a zjistila, že můžu sebe sama podpořit, když se nedaří. Mnohem víc spoléhám sama na sebe. V praxi se to projevilo tak, že jsem si vyjasnila, s kým chci pracovat a jakou službu chci nabízet (téma, které jsem předtím řešila několik měsíců), uvědomila jsem si, kdo jsem já, co nabízím, co ne - jako kdyby se rozpustila mlha, která to všechno zahalovala. Líbí se mi Kristíny energie, smysl pro dobrodružství, a schopnost jít do akce. Dokáže mě skvěle motivovat, inspiruje mě, baví mě to. Baví mě lehkost a hravost, se kterou věcí dělá a která se promítá i do koučování. Netlačí mě do věcí, do kterých se mi nechce, ale hledáme cestu, která mi bude vyhovovat a zároveň mě posune. Spoustu věcí jsem věděla - teoreticky. Díky koučování s Kristínou jsem se naučila je používat, všímat si toho, že fungují a jak. Mám mnohem větší důvěru sama v sebe a ve svou vnitřní sílu a mnohem míň se nechám ovlivnit okolím. Učím se nepitvat neustále minulost a neřešit, proč to nejde, ale zaměřit se na hledání způsobu, jak to udělat, aby to šlo.
Blanka MakoňováSpecialistka na výživové poradenství a EFT terapii, www.blankamakonova.cz
Učím se přemýšlet nad situacemi a jednáním, snažím se vidět věci z různých úhlů pohledu a přemýšlím nad věcmi, nad kterými jsem dříve nepřemýšlela. Koučování mi otevřelo oči v mnoha ohledech. Například se snažím mít kontrolu nad vším, co dělám. Pokud jsem ve stresu, je důležité si umět uvědomit původ stresu a pracovat s ním. Kristina mě učí různé techniky, jak stres zvládat lépe. A nejen to. Učím se vyznat se více sama v sobě, v tom, co chci dosáhnout. Kristině se dokážu otevřít a mluvím o věcech narovinu. Mám pocit, že ji mohu říci vše a vím, že mi vždy poradí, podívá se na věci z jiného úhlu a ukáže mi cestu. A moc ráda si od ní beru tipy na literaturu, díky které můžu svoji hru hrát lépe a efektivněji.
Aneta DaňkováProject Manager at Key Advantages s.r.o.
There are so many good books, videos, articles, podcasts, so you have that feeling that in theory, you know everything you need to know... but something holds you back. You can´t get out of your head and start doing things that really matter. I have been there soo much. But since my path crossed with Kristina, things have changed. She saw me crying, laughing, thinking and dreaming about the things I am still partially afraid of. But now I know I have this strong support. She is the perfect mirror showing me patterns and thoughts which are holding me back. The way in front of me is still long, but it has become more clear and doable since I started with Kristina and she supports me with her: just keep going, one step at a time.
Halina SikoraProfessional Photographer
Můj život byl hodně nevyrovnaný, stále jsem měla pocit, že něco nestíhám. I přesto, že jsem již přečetla spoustu seberozvojových knížek, nedokázala jsem uvedené rady přetavit do souvislé praxe. Pro kouče jsem se rozhodla v době, kdy jsem dala v práci výpověď a chtěla konečně najít práci, která by mě bavila. Z původního záměru najít konečně směr, kterým bych se chtěla vydat po pracovní stránce, se více stalo objevení spíše životního směru. Že nemusím stihnout všechno na světě. A že život není jen o to-do listech a úkolech, které jsem si na sebe sama uvalila. A že nejdůležitější je pro mě můj dobrý pocit. A co mě na spolupráci s Kristinou nejvíc bavilo? To, jak správně zvolená otázka dokáže člověka donutit nad věcmi přemýšlet úplně jinak.
Erika VíznerováMarketing Specialist at ASKO Nábytek
Než jsem začala s koučováním, přišlo mi, že těch problémů a míst, kde mě tlačí bota, je spoustu a nedokážu najít zdroj, odkud začít. Kde je vlastně začátek onoho gordického uzlu. A díky koučovacím lekcím jsem toto místo našla. Místo, odkud začít a jak s ním pracovat. Najednou to nebylo širé moře plné nekonečných možností, ve kterých není možné se orientovat, a tím pádem raději ani nezačínat, ale konkrétní body, které je možné uchopit a začít řešit. A to byl i důvod, proč jsem začala pracovat s koučem. Ten mi dal do ruky kompas, se kterým bylo mnohem jednodušší nelézt směr, kterým se vydat a začít tu dobrodružnou cestu sama k sobě. Koučování mi odkrylo, čeho se nejvíce obávám, a tím jsem získala odstup od svých obav a strachů. Ukázalo mi cestu jak ven z mých standardních postojů a navyklých představ o sobě samé. Najednou jsem viděla možnosti, jak najít svou cestu změny. A pak onu změnu reálně nastartovat. Poskytlo mi pracovní plán. Objevila jsem místa, tzv. slepé skvrny. Tedy místa, které sami nedokážeme uvidět, protože jsme je sami sobě skryli, zavřeli za nimi dveře a zahodili klíč. A tyto skryté obavy, strach, trápení či frustrace jsem překryla něčím jiným. Ale právě kořen těchto věcí a otevření těch dveří ukázalo, kde je primární zdroj, a pak už bylo jejich zpracování tisíckrát jednodušší. Kristina je člověk, který se nevzdává, ani když to chcete vzdát vy. Je to člověk, která překonal už tolik překážek, že spolupráce s ní je neskutečně motivující.
Radmila UnuckováSlezská univerzita Opava, oddělení zahraničních styků

Ano, dává mi to smysl.  

Chci přejít do akce.