Jen ty víš, kam potřebuješ dojít.

A kouč je ten, kdo ti pomůže najít tu správnou cestu.

O čem koučování vlastně je?

aneb k čemu je dobré mít kouče?

Koučování je o cestě za úspěchem.

Koučování je o rozvíjení lidského potenciálu.

Koučování je o dělání světa lepším skrze šťastné a naplněné lidi, kteří žijí své sny.

Provokace

Kouč tě bude provokativně vyzývat k tomu, aby sis uvědomil, nakolik žiješ podle svých představ, nakolik využíváš svůj potenciál nebo nakolik se ti daří dosahovat to, po čem toužíš. Vytrhne tě z tvé komfortní zóny a vyprovokuje k tomu, abys začal konečně makat na tom, co je pro tebe opravdu důležité.

Motivace

Kouč tě motivuje k tomu, abys přestal poslouchat všechny svoje vnitřní sabotéry a aby ses postavil všem těm důvodům, "proč to nejde". Inspiruje tě k tomu, chtít od sebe i od života víc a ukáže ti, že je možné, aby ses stal svým vlastním hrdinou.

Podpora

Kouč je ten, který tě bude ve tvé hře podporovat, plácat tě po ramenou za dobré výkony a hledat s tebou příčinu toho, proč některé věci nejdou. Bude tady pro tebe, aby s tebou analyzoval tvé postupy a kroky a podrží tě, když bude třeba, abys pochopil, že ta největší síla je schovaná uvnitř tebe samotného.

Ukázka koučování

30 minut koučování zdarma.

Vyzkoušíš, o čem koučování je, a zjistíš, v čem by ti mohlo pomoct.

Co jako kouč nabízím?

Pojmenování tvé hry a tvého vítězství

Když nevíš, kam přesně jdeš, jen těžko někam dojdeš. Stará pravda, přesto mnohými pořád tak podceňovaná. A proto pokud se vydáváš na cestu za svými cíli, musíš si je nejdřív detailně pojmenovat, popsat a prozkoumat, abys pak přesně věděl, kudy se rozběhnout.

Maximalizaci tvého potenciálu

Tak málo lidí využívá naplno to, co dostali do vínku a v čem jsou dobří. A tolik skvělých nápadů a potenciálu zůstává ukryto pod nánosem okolností, povinností, nedostatku času a jiných výmluv. Přitom ta nejlepší služba lidstvu je využívat své schopnosti na maximum a dělat na plno to, po čem toužíme. 

Nový pohled na tvé schopnosti a dovednosti

Nikdo se nerodí jako hotový génius. Všichni máme oblasti, na kterých musíme zapracovat. A stejně tak všichni máme schopnosti a dovednosti, které nás odlišují od ostatních a posouvají vpřed. Jde jenom o to poznat, na čem můžeme začít stavět hned a kde je naopak třeba ještě trochu malty přidat.

Zaměření na výsledky

Když znáš svůj cíl, můžeš začít vytvářet svou mapu. A na koučování je nejlepší to, že to není jenom povídání si o mapě a jejích úskalích, ale že je to neustálé zaměření pozornosti na nové a další kroky, které budeš provádět, aby ses na své mapě postupně přibližoval k cíli.

Hravost a efektivitu při dosahování tvých cílů

Opakem hravosti je těžkopádnost. A tak když ve vaší cestě za vítězstvím chybí hravost, připomíná to spíš jízdu starým upoceným buldozerem, který se s největší pravděpodobností někde v polovině cesty zadrhne. Přidejte však hravost a budete přeskakovat překážky jako mladá laňka. A budete mít výsledky, na které budete hrdí.

Tah na branku a posílené sebevědomí

Čím více hrajete, tím lepší máte výsledky. A když vidíte výsledky, chce se vám hrát ještě víc. A tak s každým dalším "zápasem" nabíráte na síle, stáváte se zkušenější a sebevědomější. Nehledě na to, jestli jste zrovna vyhráli nebo prohráli. Protože zdravé sebevědomí nevzniká jen z úspěchu. Vzniká z vědomí, že i když zakopnu, mám sílu zase vstát.

V jakých oblastech se dá koučování využít?

Podnikání

Není tajemstvím, že ti nejúspěšnější podnikatelé na své kouče nedají dopustit. Protože vědí, že jsou s nimi schopni dojít opravdu daleko.

Kariéra

Není lepší způsob, jak efektivně nastartovat svůj profesní růst, uspořád si myšlenky, najít postupy a naplno se pustit do toho, po čem profesně toužíš.

Vztahy

Všechny vztahy začínají od tebe a díky koučování uvidíš, jak s tímto nastavením můžeš budovat štastné a zdravé vztahy.

Finance

S pomocí koučování můžeš přenastavit svoje "interní systémy" tak, abys nastartoval svou novou finanční realitu.

Sport

Potřebuješ dobrého trenéra, abys překonal své fyzické limity. A potřebuješ dobrého kouče, abys překonal limity své mysli a začal opravdu vyhrávat.

Work-life balance

Stežejní téma naší současné společnosti. A ty si můžeš nastavit rovnováhu tak, abys do svého cíle doběhl a nezkolaboval za první zatáčkou.

Zdraví a fitness

Máš tu moc zlepšit své zdraví a být fit. Jen musíš přijít na způsob, který ti bude fungovat.

Vnitřní svoboda

Není šťastnějšího člověka než ten, který je vnitřně svobodný. Jen si to představ. A skrze koučování tu představu proměníš v realitu.

Tohle a mnohem více, protože přínosy koučování nemají své hranice, a tak koučové pomáhají svým hráčům na cestě za opravdu jakýmikoliv cíli a sny.

Ať už se jedná o nastavení správného fungování ve firmě, vytvoření fundraisingové strategie pro neziskovku, zhubnutí 30 kilo, natočení první desky nebo znovunalezení vášně ve vyhaslém vztahu. 

S pomocí kouče hráč objevuje svoje silná místa, pojmenovává ty slabá, odhaluje nefunkční mechanismy a vytváří svoji vlastní neprůstřelnou cestu za vítězstvím.

Jakou mám koučovací kvalifikaci?

Byla jednou jedna Kristina. Ta vždycky cítila, že ji to táhne k lidem, k tomu poznávat jejich příběhy a nalézat motivy, které ty příběhy dělají šťastnějšími. Před osmnácti lety narazila na buddhismus a jeho nepřekonatelné metody práce s myslí. A věděla, že je doma.

O něco později pak narazila na koučování, na agenturu Život jako hra a její roční výcvik, kde se naučila, jak moudrost překlopit v hravost a jak efektivně ukazovat lidem, čeho všeho je naše mysl schopná.

Na důkaz toho, že se jedná o nejkvalitnější metody, které dosud poznala, je od té doby členem týmu koučů Život jako hra a touto metodou dále koučuje ty, kteří chtějí žít a hrát naplno, a zároveň vědí, že každá cesta za úspěchem začíná u nich samotných.

Nic není tak osvobozující jako vědomí, že máme tu moc udělat se svým životem přesně to, co chceme.

Často kladené otázky

Co byste chtěli vědět a bojíte se zeptat?

Co vlastně takový kouč dělá?

Dělá toho spoustu. Ale jednodušší bude říct, co nedělá. Nebude ti radit. Od toho je tady spousta jiných. Kouč tě bude motivovat k tomu, aby sis uměl poradit sám. Nebude tvůj mentor. Nebude ti říkat, co máš nebo nemáš dělat, co funguje nebo nefunguje. Bude tě ale vybízet k tomu, aby sis sám přišel na to, co funguje pro tebe. Nebude tvůj terapeut. Nebude s tebou rozebírat, proč ti manžel řekl toto, šéf v práci tamto nebo co ti říkávali rodiče, když jsi byl malý. Místo toho se s tebou bude dívat do budoucna a bude s tebou hledat řešení a aktivity, díky kterým se začneš přibližovat ke svému cíli.

Co když mi koučování nepomůže?

Koučování tady není od toho, aby ti pomohlo. Pomoct si totiž nejlépe umí každý sám. A kouč je tady proto, aby tě podpořil v tom, že to dokážeš. Ukazuje ti dveře, kterých by sis ty sám možná nevšiml, dává ti výzvy a otvírá oči, abys sám začal vidět cesty, kterými se můžeš dát. Ale nikam za ručičku tě nepovede. Rozejít se musíš ty sám. A pokud budeš stát pořád v místě, tak ti pomůže pojmenovat, proč máš tak těžký zadek, se kterým se nedá hnout. Takže neexistuje varianta, aby ti koučování nic nepřineslo.

Kolik mě to bude stát?

A na kolik bys ocenil hodnotu sebe samého? Cena za koučování je jenom zlomek hodnoty, kterou spolu vytvoříme. Základem každé velké hry je fakt, že hráč si váží sám sebe, zná svou cenu a zná cenu toho, co má v životě opravdu smysl. A proto ví, že každá investice do osobního růstu se mu mnohonásobně vrátí. A pokud do sebe chce investovat maximálně 3 stovky, tak tu opravdově velkou hru nikdy nerozehraje. Minimálně se mnou teda ne. Za mnou stanovenou cenu si můžete koupit vysavač nebo last minute zájezd na slevomatu. Anebo taky nový směr, náboj a poznání, které váš život posune na úplně jinou úroveň.

Jak se za koučování platí?

Na fakturu předem. Částku se dá rozdělit na dvě, tři nebo více splátek tak, ať je to pro tebe vyhratelné. Já ti do života přinesu nový náboj a spoustu AHA momentů. Výměnou za to chci, abys do toho šel naplno. A jestli ti pomůže si částku rozdělit na menší položky, ráda ti vyjdu vstříc.

Jak koučování probíhá?

Jsme ve 21. století, proto setkání probíhají nejčastěji v online prostředí (skype, zoom, whatsup, messenger apod.), případně po telefonu. Nicméně pro nostalgiky a konzervativce je možné se domluvit na nějakém tom osobním setkání, to však záleží na momentálních časoprostorových možnostech. Čas a den setkání se domlouvá individuálně podle potřeb a možností mě jako kouče a tebe jako hráče.

Jak často se budeme setkávat?

To záleží na tvé vůli, jak rychle se chceš posouvat dál. V praxi nejvíc funguje setkávání pravidelně každý týden. To je potom ten správný náboj. Samozřejmě to jde taky jednou za dva týdny. Maximum, na které jsem ochotná přistoupit, je jedno setkání co tři týdny. Protože každá větší prodleva mezi koučováním už má pak jen velmi těžce viditelné výsledky.

Kontaktní formulář

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Název firmy

Kristina Škrabalová

IČ: 07855681

Bystřice 1264

73995 Bystřice

Korespondenční adresa

U Soudu 1699/21

708 00 Ostrava

E-mail

kristina@kristinaskrabalova.cz

Kontakt

Telefon

+420 731154746

E-mail

kristina@kristinaskrabalova.cz

Facebook

www.facebook.com/zivotnipatalie